Vizų užsakymas

Ką reikėtų žinoti apie vizų išdavimą ir galiojimą:

DĖMESIO! Šiuo metu užsakymų RUSIJOS ir BALTARUSIJOS  vizoms nepriimame.

 

Svarbu žinoti, kad Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems į kai kurias užsienio valstybes, reikia vizų. Dėl vizų reikalavimų galite kreiptis į konsulinę įstaigą valstybės į kurią vykstate arba į mūsų kelionių agentūrą. Vizos paraiška pradedama nagrinėti tik tada, kai pareiškėjas arba jo teisėtas atstovas yra pateikęs visus dokumentus į Ambasadą. Trūkstant kokiam nors dokumentui, vizos paraiškos nagrinėjimas atidedamas, o dokumentai grąžinami.

 

Esant reikalui, Ambasada gali pareikalauti papildomų dokumentų ar duomenų, bei pasikviesti pareiškėją individualiam pokalbiui patikslinti pateiktų dokumentų ir planuojamos kelionės detales. Visi pateikti dokumentai turi atitikti keliamus reikalavimus, kurie nustatyti vizų gavimo įstatymais. Mokestis už vizą turi būti sumokėtas iki paraiškos nagrinėjimo. Ambasadai neišdavus vizos, mokestis negrąžinamas.
Atkreipkite dėmesį, kad kelionių „GERO LAIKO TURIZMO AGENTŪRA“ neatsako už ambasadų ar konsulinių skyrių vizų išdavimą/neišdavimą, bei jų galiojimo laikotarpį. Nerekomenduojame įsigyti lėktuvų, autobusų ar kt. bilietus arba viešbutį, kol Jūs negavote atsakymo dėl vizos.

 

Galutinį sprendimą dėl leidimo atvykti į šalį priima užsienio valstybės pasienio kontrolės punkto pareigūnai, įvertinę visus Jūsų pateiktus dokumentus. Papildomai gali būti reikalaujama įrodyti, ar turi asmuo pakankamai piniginių lėšų savo buvimo šalyje išlaidoms padengti.
Iš užsienio valstybės reikia išvykti vizos galiojimo laikotarpiu. Praleidus vizos galiojimo terminą, kai kurios valstybės gali neleisti išvykti, kol nepratęsite vizos. Jums gali būti pritaikytos teisinės sankcijos. Vieną kartą pažeidus vizų režimą, antrą kartą atvykti į tą pačią užsienio valstybę Jums gali būti nebeleista. Nepamirškite tranzitinių vizų, jei į Jūsų tikslo valstybę vykstate kirsdami kitų valstybių teritoriją, arba Jūsų kelionėje yra numatyta persėsti kitos užsienio valstybės oro uoste. Pavyzdžiui, vykstant į Rusijos Federaciją per Baltarusijos Respublikos teritoriją, būtina pasirūpinti ne tik Rusijos Federacijos viza, bet ir Baltarusijos Respublikos viza. Jei užsienio valstybėje praradote savo pasą, kuriame buvo viza ir Jums Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje buvo išduotas asmens grįžimo pažymėjimas ar naujas pasas, pasidomėkite, ar pagal tos užsienio valstybės, kurioje esate, teisės aktų reikalavimus reikia Jums kreiptis dėl naujos vizos išdavimo. Pavyzdžiui, praradus pasą Rusijos Federacijoje ir Lietuvos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje gavus asmens grįžimo pažymėjimą, privaloma nuvykti į Rusijos Federacijos teritorinį migracijos skyrių dėl išvažiuojamosios vizos gavimo. Užsienio valstybė turi teisę vienašališkai panaikinti arba įvesti vizų režimą.

Prieš išvykstant būtinai įsitikinkite, kad turite visus reikiamus dokumentus galiojančius užsienio kelionėms (pasą ar kitus asmens tapatybę liudijančius dokumentus), kelionės bilietus, draudimo polisus ir pan. Atminkite, kad kai kurios užsienio valstybės reikalauja, kad įvažiuojančiojo į šalį asmens paso galiojimo laikas baigtųsi ne anksčiau kaip po šešių mėnesių po kelionės pabaigos. Įsitikinkite, kad Jūsų asmens tapatybės, vizų ir kitų dokumentų galiojimo laikas nepasibaigęs.

Sąrašas valstybių, į kurias Lietuvos Respublikos piliečiai gali vykti be vizų:

Airija, Albanija, Andora, Argentina, Armėnija (tik diplomatinių pasų savininkams), Austrija, Belgija, Bolivija, Bosnija ir Hercegovina, Bulgarija, Čekija, Čili, Danija, Dominikos Respublika *, Ekvadoras, Estija, Graikija, Gvatemala, Hondūras, Islandija, Ispanija, Italija, Izraelis, Japonija, Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė****,  Kinija**,  Kinijos Liaudies Respublikos Honkongo specialusis administracinis regionas,  Kinijos Liaudies Respublikos Makao specialusis administracinis regionas, Kipras, Kolumbija, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lichtenšteinas, Liuksemburgas, Malaizija, Malta, Meksika, Moldova (tik diplomatinių pasų savininkams), Monako, Nikaragva. Nyderlandai. Norvegija, Panama, Peru, Pietų Korėja, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, San Marinas, Sent Lusija (iki 28 dienų), Serbija ir Juodkalnija, Singapūras, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Šveicarija, Tunisas (tik organizuotiems turistams), Turkija **,  Ukraina, Urugvajus, Vatikanas, Venesuela, Vengrija, Vokietija.

* tik su turistine kortele. Dėl kortelės kreiptis į Dominikos Respublikos Garbės Generalinį konsulatą Vilniuje
** tik diplomatinių ir tarnybinių pasų savininkams
*** tik diplomatinių ir tarnybinių pasų savininkams bei turintiems DEX 2 kortelę kitų pasų savininkams
**** Didžiajai Britanijai pavaldžios teritorijos, į kurias vykstant LR piliečiams vizų nereikia.  

Call Now Button