Ekskursija

VILNIEČIŲ PUOTAVIMO YPATUMAI

Vilnius

5 valandos

29

Min. 10 asmenų

N-18

Aprašymas

Vilniečiai visais laikais mėgo triukšmingai pasilinksminti. Norėdami netradiciškai paminėti savo asmeninę ar organizacijos sukaktį, rinkitės šią pažintinę – pramoginę ekskursiją, kurios metu sužinosite daug naujo. Kaip buvo pasitinkami valdovai ir su pergale grįžtantys karvedžiai, kada amatininkai švęsdavo savo globėjų šventes, kodėl net ir laidotuvės virsdavo pramoga, kokios prievolės miestiečiai bijojo labiau nei karo, bado ir maro, kas yra stabkūlis ir kur jį dar galima pamatyti, kokios puotavimo ir šventimo tradicijos šiandien mus glumintų, o kokios yra išlikusios iki šiol – visa tai ir daugiau sužinosite ekskursijoje „Vilniečių šventės ir puotavimo ypatumai“.
 
I dalis ( ~  2 val. Ekskursija „Valdovų rūmų“ viduje)

 • Valdovų rūmai  – karališkų linksmybių, puotų ir elitinių renginių Vilniuje epicentras ir svarbiausias Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės objektas – mūsų ilgaamžės valstybės būties ir raidos įrodymas. Pasivaikščiojimas po Valdovų rūmus, tai kelionė laiku, užtruksite tik dvi valandas, o sužinosite ir pamatysite 600 metų siekiančią istoriją.

 
II dalis ( ~ 1 val.  Į lankomus objektus neužeinama)

 • Prezidentūra – Imperatoriaus B. Napaleono silpnybių liudininkė.
 • Vilniaus universitetas – novatoriškų idėjų židinys ne tik mokslo pasiekimuose.
 • Šv. Jonų g. – žymiausių Lietuvos didikų – Radvilų, Pacų, Sapiegų saloninio gyvenimo užkulisiai.
 • Pilies g. – garbingiausių Vilniaus svečių sutikimo rūpesčiai ir linksmybės.
 • Rotušės aikštė – centrinė miestiečių susibūrimų ir pramogų vieta.

 
III dalis ( ~ 2 val. ekskursinės programos tęsinys restorane)
Šiltai ir maloniai gurkšnodami Senovinį restorano „Lokys“ vyną su prieskoniais (saldus vynas su cinamonu, gvazdikėliais, imbieru… Senovėje buvo tikima, kad jis turi gydomųjų galių), išgirsite pasakojimą apie puotavimo tradicijas XVI-XVII a., itališkas madas ir naujoves, stalo etiketo įmantrybes, valgymo bei gėrimo mastus, patiekalų gausybes ir kitas kunigaikščių, bajorų bei didikų linksminimosi keistenybes. Programos pabaigoje svečiams bus pateiktos intelektualiai linksmos praktinės užduotys iš senojo Vilniaus miestiečių gyvenimo. Geriausiai įsisavinę žinias, bus apdovanoti originaliais prizais. 
 
IV dalis (trukmė pagal pageidavimą)
Vakarienė* viename seniausių Vilniuje veikiančių restoranų, garsėjančiame plačiu žvėrienos patiekalų asortimentu ir jaukiai įrengtais gotikiniais rūsiais, menančiais XV amžių. Galėsite įsitikinti, kad tradiciniai lietuviški patiekalai yra ne tik vėdarai ir cepelinai. Mūsų didikai itin mėgo įvairiais padažais pagardintus žvėrienos kepsnius. Jūs taip pat galėsite mėgautis didikų stalo vertais stirnienos kepsniais ir malonia kolegių draugija. Puotaukite lyg tikros rūmų damos ir ponai! 

 

Pastabos

 • Ekskursijos kaina asmeniui - nuo 29,00 EUR asm.
 • Mažiausias asmenų skaičius grupėje - 10 asm.
 • Ekskursijos trukmė: 4 - 5 val.
 • III ekskursijos dalis gali vykti ir kitoje kliento pasirinktoje vietoje - pageidautina netoli Rotušės aikštės. Reikalavimas pasirinktoms patalpoms - projektorius ir ekranas.
 • Apmokėjus ir neatvykus į ekskursiją, pinigai negrąžinami.
 • Ekskursija vedama lietuvių kalba.
 • Ekskursijos pradžios vieta: Vilniaus Katedros aikštė. ​

Į kainą įskaičiuota

 • Valdovų rūmų akredituoto gido paslaugos;
 • Lankytojo bilietai į Valdovų rūmus;
 • Teminė ekskursija "Vilniečių puotavimo ypatumai".

Į kainą neįskaičiuota

 • Maitinimas ir gėrimai restorane. *Maisto ir gėrimų užsakymui "Lokio" restorane taikoma minimali užsakymo suma. Ji priklauso nuo renginiui pasirinktos salės. Nuomos mokesnis netaikomas.

Atsiliepimai

 • Aišku nuotaikos tik pozityvios po ekskursijos. Neatmetant to fakto, kad susirinko darbinis kolektyvas, kurie kartu dirba jau iki 15 metų. Dalis kauniečių, dalis vietinių. Ir tai, kad visus prispaudę ir iškankinę darbai,  viskas praėjo sklandžiai, ramiai ir įdomiai. Labai tiko prasiėjimas pro senamiestį. Kai pagalvoji, kad tokį trumpą atstumą per valandą nuėjom, net nesitiki. Laikas skriete praskriejo! Žinoma, kaip žadėjot, trečia dalis buvo geriausia. Aplinka labai tinkama. Maistas puikus. Pristatymas įdomus. Labai linksmai gavosi su viktorina. Mes taip atidžiai klausėm ir net bandėm įsirašinėti, kad viktorinoje klausimus visus atsakytume. Rezultate susidėliojom akcentus visai ne ten, kur reikėjo. Pasilinksminom puikiai.  Tad, visi patenkinti ir su prašymais, gal dar kada pakartojam ką nors panašaus. Nors tai ne pirma mūsų išvyka pažintinio pobūdžio, šioji tikrai neatbaidė mūsu žingeidumo ir noro naujiems įspūdžiams. 🙂 Nuoširdus ačiū už programą.

   
  Jurgita B.
  Vilnius
 • Noriu padėkoti už šauniai suorganizuotą vakarą. Mūsų kolektyvui labai patiko renginio programa, vakaras tikrai neprailgo. 🙂 Komplimentai puikiai gidei!!! Pažintinę informaciją ji perteikė nenuobodžiai, leido aktyviai pasireikšti interaktyviuose žaidimuose, gavome originalių prizų 🙂 Restorano maistas ir aptarnavimas irgi patiko. Apibendrinant, tikrai vykęs renginys, būtinai rekomenduosiu savo  pažistamiems.

   
  Tatjana K.
  Vilnius
 • Milžiniškas jums ačiū, kad praturtinote mano gimtadienio šventę. Labai džiaugiuosi, kad artimieji nusprendė atsisakyti užstalės baliaus gimtuosiuose Kėdainiuose, o atvežė į Vilnių. Buvo nepaprastai smagu pasivaikščioti po rudenėjantį miestą ir sužinoti negirdėtų istorinių faktų. Labai patiko gidė. Jos klausant laikas prabėgo akimirksniu. Štai taip istorijos mokytojai turėtų mokyti vaikus mokyklose, kad jie susidomėtų istorija! Linksmai, su subtiliu humoru, neužkraunant nuobodžiomis detalėmis. Esu labai patenkinta gauta dovana. Tikiuosi, kad dar turėsiu galimybę sudalyvauti ir kitose jūsų rengiamose ekskursijose. Čia užuomina mano vyrui. 🙂

  Valentina S.
  Kėdainiai
 • Ačiū, ekskursija buvo įdomi, gidė savo darbą atliko puikiai! Labai gerai, kad įtraukėte žaidimus. Šiek tiek sugadino reikalą orai, bet tai nepriklauso nuo mūsų. 🙂 Tikiuosi bus dar progų pabendrauti ateityje.

  Elvyra R.
  Vilnius
 • Ekskursija mums patiko labai. Gidas dar labiau!!! 🙂

  Aušra K.
  Vilnius
 • Didelis AČIŪ už šaunų laiką praleistą ekskursijos „Kurtizanių spindesys ir skurdas“ metu! Dabar tikrai tikiu loterijų stebuklais.
  Jurgita B.
  Vilnius
Call Now Button