Ekskursija

KATEDROS POŽEMIŲ LOBYNAS

Vilnius

3 valandos

17

Min. 10 asmenų

ŠEIMOMS

Aprašymas

Kviečiame į ekskursiją Katedros požemiuose ir Bažnytinio paveldo muziejuje.

Vilniaus Katedros požemiai yra tikras istorinis lobynas, kurio kultūrinių sluoksnių pjūvius galime skaityti lyg knygą. Vaikščiodami po Katedros požemius išvysite kriptas, kuriose ištisus šimtmečius buvo laidojami Didieji Lietuvos kunigaikščiai, Lietuvos ir Lenkijos karaliai, jų žmonos, vyskupai ir garsūs dvariškiai. Pamatysite sarkofagą – simbolinę Vytauto Didžiojo palaidojimo vietą. Aplankysite Karališkąjį mauzoliejų. Ir net… galėsite perskaityti Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės laiškus…
 
Sužinosite, kur buvo aptiktas garsusis Katedros lobynas.Taip pat išgirsite ne vieną romantišką ir intriguojančią istoriją apie mūsų valdovus ir jų žmonas: kaip Žygimantas Augustas burtais bandė susigrąžinti mirusią mylimąją, kodėl Vladislovas Vaza labiausiai mėgo medžioti Merkinėje, kokį neįprastą džiovos gydymo būdą Kazimierui pasiūlė to meto daktarai ir daugybę kitų istorijų.
 
Po ekskursijos Katedros požemiuose keliausime į „Vilniaus bažnytinio paveldo muziejų“, kuris šiandiena saugo ne tik Katedros lobyną, bet ir kitas didžiausias sakralines vertybes. Čia susipažinsite su vertingiausiais ir seniausiais muziejaus eksponatais.Sužinosite kaip dosniai LDK didikai aukojo bažnyčiai ir kokį turtingą paveldą mums paliko. Galėsite akivaizdžiai įsitikinti Vilniaus auksakalių meistriškumu ir pasigrožėti jų sukurtais šedvrais.

Pastabos

 • Kaina suaugusiam asmeniui - 17.00 EUR.
 • Kaina vaikams, dalyvaujantiems su suaugusiais: iki 7 m. - nemokamai, iki 14 m. - 8.00 Eur.​
 • Kaina senjorams - 14 Eur.
 • Lankytojo bilietai už papildomą mokestį - bilietai į lankomus objektus: suaugusiesiems – 12 Eur, moksleiviams, studentams, senjorams– 7 Eur.
 • Mažiausias suaugusių dalyvių skaičius grupėje - 10 asm.
 • Ekskursijos trukmė: ~ 3 val.
 • Apmokėjus ir neatvykus į ekskursiją, pinigai negrąžinami.
 • Ekskursija vedama lietuvių kalba.

Atsiliepimai

 • Aišku nuotaikos tik pozityvios po ekskursijos. Neatmetant to fakto, kad susirinko darbinis kolektyvas, kurie kartu dirba jau iki 15 metų. Dalis kauniečių, dalis vietinių. Ir tai, kad visus prispaudę ir iškankinę darbai,  viskas praėjo sklandžiai, ramiai ir įdomiai. Labai tiko prasiėjimas pro senamiestį. Kai pagalvoji, kad tokį trumpą atstumą per valandą nuėjom, net nesitiki. Laikas skriete praskriejo! Žinoma, kaip žadėjot, trečia dalis buvo geriausia. Aplinka labai tinkama. Maistas puikus. Pristatymas įdomus. Labai linksmai gavosi su viktorina. Mes taip atidžiai klausėm ir net bandėm įsirašinėti, kad viktorinoje klausimus visus atsakytume. Rezultate susidėliojom akcentus visai ne ten, kur reikėjo. Pasilinksminom puikiai.  Tad, visi patenkinti ir su prašymais, gal dar kada pakartojam ką nors panašaus. Nors tai ne pirma mūsų išvyka pažintinio pobūdžio, šioji tikrai neatbaidė mūsu žingeidumo ir noro naujiems įspūdžiams. 🙂 Nuoširdus ačiū už programą.

   
  Jurgita B.
  Vilnius
 • Noriu padėkoti už šauniai suorganizuotą vakarą. Mūsų kolektyvui labai patiko renginio programa, vakaras tikrai neprailgo. 🙂 Komplimentai puikiai gidei!!! Pažintinę informaciją ji perteikė nenuobodžiai, leido aktyviai pasireikšti interaktyviuose žaidimuose, gavome originalių prizų 🙂 Restorano maistas ir aptarnavimas irgi patiko. Apibendrinant, tikrai vykęs renginys, būtinai rekomenduosiu savo  pažistamiems.

   
  Tatjana K.
  Vilnius
 • Milžiniškas jums ačiū, kad praturtinote mano gimtadienio šventę. Labai džiaugiuosi, kad artimieji nusprendė atsisakyti užstalės baliaus gimtuosiuose Kėdainiuose, o atvežė į Vilnių. Buvo nepaprastai smagu pasivaikščioti po rudenėjantį miestą ir sužinoti negirdėtų istorinių faktų. Labai patiko gidė. Jos klausant laikas prabėgo akimirksniu. Štai taip istorijos mokytojai turėtų mokyti vaikus mokyklose, kad jie susidomėtų istorija! Linksmai, su subtiliu humoru, neužkraunant nuobodžiomis detalėmis. Esu labai patenkinta gauta dovana. Tikiuosi, kad dar turėsiu galimybę sudalyvauti ir kitose jūsų rengiamose ekskursijose. Čia užuomina mano vyrui. 🙂

  Valentina S.
  Kėdainiai
 • Ačiū, ekskursija buvo įdomi, gidė savo darbą atliko puikiai! Labai gerai, kad įtraukėte žaidimus. Šiek tiek sugadino reikalą orai, bet tai nepriklauso nuo mūsų. 🙂 Tikiuosi bus dar progų pabendrauti ateityje.

  Elvyra R.
  Vilnius
 • Ekskursija mums patiko labai. Gidas dar labiau!!! 🙂

  Aušra K.
  Vilnius
 • Didelis AČIŪ už šaunų laiką praleistą ekskursijos „Kurtizanių spindesys ir skurdas“ metu! Dabar tikrai tikiu loterijų stebuklais.
  Jurgita B.
  Vilnius
Call Now Button